Spotkanie Excelsior - NEC Nijmegen zakończone wynikiem 0-3 dnia 2024-05-06 18:00 na stadionie Van Donge & De Roo Stadion

Emocje sięgnęły zenitu na Van Donge & De Roo Stadion, gdzie w niedzielne popołudnie odbył się kluczowy mecz 32. kolejki Eredivisie. Excelsior podejmował NEC Nijmegen, a stawką spotkania były nie tylko punkty, ale również prestiż i pozycja w tabeli. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, jednak po przerwie goście z Nijmegen znacząco przeważyli szalę zwycięstwa, kończąc mecz z wynikiem 3-0. Drużyna z Nijmegen pokazała klasę, szczególnie w drugiej połowie, gdzie zdecydowanie dominowała na boisku.

Mecz pomiędzy Excelsiorem a NEC Nijmegen zakończony wynikiem 0-3

Dzisiaj, na stadionie Van Donge & De Roo w Rotterdamie, odbyło się starcie pomiędzy Excelsiorem a drużyną gości, NEC Nijmegen. Mecz, będący częścią 32. kolejki Eredivisie, przyciągnął liczne grono kibiców gotowych wspierać swoje zespoły. Sędzią głównym tego starcia był Bas Nijhuis z Holandii.

Pierwsza połowa nie przyniosła widowiskowych bramek, a drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku 0-0. Obie ekipy starały się kontrolować przebieg gry, jednak emocje zaczęły narastać w drugiej połowie.

W 60. minucie to goście zaczęli zdobywać przewagę. Terence Chery wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik meczu 0-1 po asyście od Dereka Propera. NEC Nijmegen nie zamierzało zwalniać tempa, a już cztery minuty później Yorbe Baas podwyższył prowadzenie na 0-2, ponownie po podaniu Chery'ego.

W 72. minucie kibice Gospodarzy musieli przeżyć chwilę grozy, gdy Siebe Horemans z Excelsior został ukarany czerwoną kartką, pozostawiając swój zespół w osamotnieniu na boisku. Mimo starań, drużyna gospodarzy nie była w stanie odrobić straty.

W doliczonym czasie gry, w 90. minucie, to ponownie Derek Proper z NEC Nijmegen ustalił wynik spotkania na korzyść gości, strzelając trzeciego gola na 0-3. Mecz zakończył się triumfem zespołu z Nijmegen.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Na przestrzeni meczu Lance Duijvestijn z Excelsior oraz Mathias Ross i Kodai Sano z NEC Nijmegen otrzymali żółte kartki za różne przewinienia.

Podsumowując, drużyna NEC Nijmegen okazała się skuteczniejsza tego wieczoru, zdobywając cenne trzy bramki na wyjeździe i nie pozwalając gospodarzom na zdobycie gola. Excelsior będzie musiał popracować nad formą, a kolejne spotkanie przeciwko Feyenoord zapowiada się jako kolejne wyzwanie dla nich. Z kolei NEC Nijmegen może cieszyć się z pewnego zwycięstwa i będzie chciał kontynuować dobrą passę w kolejnych meczach ligowych.