Mecz AZ Alkmaar - NEC Nijmegen, wynik końcowy 1-2

W ostatnim meczu ligowym Eredivisie drużyna AZ Alkmaar podejmowała zespół NEC Nijmegen w AFAS Stadion. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości, którzy pokonali gospodarzy wynikiem 1-2. NEC Nijmegen prowadził 2-0 na przerwę, a mimo starań drużyny AZ Alkmaar, nie udało im się odrobić strat. Szczegóły meczu poniżej.

Relacja z meczu piłki nożnej AZ Alkmaar - NEC Nijmegen

W meczu Eredivisie pomiędzy drużynami AZ Alkmaar a NEC Nijmegen, emocje sięgały zenitu. Spotkanie odbyło się na AFAS Stadion, gdzie gospodarze podejmowali gości z Nijmegen. Sędzią głównym był Jeroen Manschot z Holandii.

Od samego początku spotkania obie drużyny walczyły o kontrolę nad boiskiem, jednak to goście szybko przejęli inicjatywę. W 11. minucie po akcji D. Propera, B. Dost strzelił pierwszego gola dla NEC, dając swojej drużynie prowadzenie 0-1.

Wyraźnie zmotywowani tym trafieniem, piłkarze NEC nie zwalniali tempa i w 31. minucie M. Mattsson zdobył kolejną bramkę dla swojego zespołu, podnosząc prowadzenie do 0-2.

W drugiej połowie meczu AZ Alkmaar postanowiło odwrócić losy spotkania. Po kilku groźnych akcjach, V. Pavlidis w 57. minucie ustalił wynik na 1-2, dając swojej drużynie nadzieję na odrobienie strat.

Emocje sięgały zenitu, a zawodnicy obu drużyn dawali z siebie wszystko, by zdobyć kolejne bramki. Mimo to, żaden zespół nie zdołał już pokonać bramkarza przeciwnika, a mecz zakończył się wynikiem 1-2 na korzyść NEC Nijmegen.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, a w 55. minucie Sai Van Wermeskerken otrzymał żółtą kartkę dla gości. Niestety, żadna z drużyn nie zdołała wykorzystać przewagi liczebnej, a czerwone kartki nie padły.

W rezultacie tego meczu, AZ Alkmaar w najbliższym czasie zmierzy się z Legią Warszawa, PSV Eindhoven i HHC, natomiast NEC Nijmegen zmierzy się z Fortuną Sittard, GVVV Veenendaal i Feyenoord.