Na obiekcie Johan Cruijff Arena odbyło się spotkanie Ajax - NEC Nijmegen zakończone wynikiem 2-2

Wczoraj, 18 lutego 2024 roku o godzinie 13:30, w ramach 22. kolejki Eredivisie, miało miejsce emocjonujące starcie pomiędzy drużynami Ajax i NEC Nijmegen. Mecz rozegrany w Johan Cruijff Arena zakończył się remisowym wynikiem 2-2, po tym jak wynik na przerwę wskazywał prowadzenie 1-0 dla jednej z ekip. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego spotkania!

Mecz pomiędzy drużynami: Ajax (Gospodarz) przeciwko NEC Nijmegen (Goście)

Początek emocjonującego starcia

Na urokliwym stadionie Johan Cruijff Arena w Amsterdamie rozegrano mecz pomiędzy gospodarzami, drużyną Ajax, a gośćmi, zespołem NEC Nijmegen. Sędzia główny Bas Nijhuis poprowadził to spotkanie, które od samego początku zapowiadało się jako pełne emocji i zwrotów akcji.

Zawodnicy w świetnej formie

Po pierwszej połowie to drużyna Ajax prowadziła 1-0, dzięki bramce zdobytej przez B. Brobbeya w 7. minucie, po asyście J. Banela. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a piłkarze prezentowali wysoką intensywność i zaangażowanie.

Dramatyczne zakończenie i remis

Druga połowa przyniosła wiele emocji. W 61. minucie J. Hato doprowadził do wyrównania, pokazując, że goście nie zamierzają się poddać. Jednak Carlos Forbs w 79. minucie ponownie wprowadził Ajax na prowadzenie, po zagraniu B. Brobbeya. W końcówce meczu, w doliczonym czasie gry, Róber zdobył bramkę dla NEC Nijmegen, ustalając wynik na 2-2.

Żółte kartki zostały pokazane Brianowi Brobbeyowi w 67. minucie oraz Kristianowi Hlynssonowi w 87. minucie po stronie gospodarzy.

Następne mecze dla Ajax to starcia z zespołami: Bodo/Glimt, AZ Alkmaar oraz Utrecht. Natomiast NEC Nijmegen zmierzy się kolejno z drużynami: Sparta Rotterdam, Cambuur oraz FC Volendam.