Spotkanie FC Volendam - NEC Nijmegen zakończone wynikiem 2-5

W ostatniej kolejce Eredivisie doszło do starcia pomiędzy drużynami FC Volendam i NEC Nijmegen, które odbyło się trzy dni temu na Kras Stadion. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny NEC Nijmegen 5-2, po tym jak już na przerwę schodzili prowadząc 3-0. Wynik ten potwierdza dominację gości nad gospodarzami w tej potyczce, która na pewno pozostanie w pamięci kibiców obu klubów.

Relacja z meczu piłki nożnej FC Volendam - NEC Nijmegen

Wczorajszy wieczór na Kras Stadion zapowiadał emocjonujące starcie pomiędzy drużynami FC Volendam i NEC Nijmegen. W ramach Eredivisie obie ekipy zmierzyły się w 24. kolejce ligowej rywalizacji. Sędzią głównym tego spotkania był Martijn Vos z Holandii. Atmosfera na stadionie była gęsta od ekscytacji, a kibice nie mogli doczekać się rozpoczęcia meczu.

Początek meczu był dynamiczny, a już w 11. minucie gola dla gości zdobył S. Hansen, dając NEC Nijmegen prowadzenie 1-0. Gospodarze starali się odpowiedzieć, ale to kolejny cios zadał im K. Sano w 31. minucie, asystując przy trafieniu S. Hansena, ustalając wynik pierwszej połowy na 0-2 dla drużyny gości. W 41. minucie S. Sow podwyższył prowadzenie dla NEC, ustalając wynik na przerwę na 0-3.

Druga połowa to zmiana w grze FC Volendam. Vivaldo Semedo zdobył bramkę dla gospodarzy w 49. minucie, a B. Ould-Chikh miał udział w tej akcji. Jednak w 78. minucie Róber zdobył czwartego gola dla NEC, a B. van Rooij ustalił wynik na 1-4. Mimo starań gospodarzy, w 86. minucie Z. Booth zmniejszył straty, zdobywając gola dla FC Volendam, a asystę zaliczył ponownie B. Ould-Chikh. Ostateczny cios zadał jednak L. Olden Larsen, który w doliczonym czasie gry ustalił wynik meczu na 2-5 dla drużyny gości.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Milan de Haan i Josh Flint z FC Volendam otrzymali żółte kartki w końcówce meczu, natomiast w drużynie gości kartki obejrzeli Youri Baas oraz Rober González. Czerwonych kartek nie było.

FC Volendam w kolejnych meczach zmierzy się z PEC Zwolle, AZ Alkmaar oraz Almere City FC, natomiast NEC Nijmegen będzie rywalizować z Heerenveen, Utrecht oraz PSV Eindhoven. Mecz ten na pewno pozostanie w pamięci kibiców obu drużyn, ze względu na jego widowiskowy przebieg i wysoką liczbę bramek.