Feyenoord - NEC Nijmegen, wynik spotkania 2-2

Mecz pomiędzy drużynami Feyenoord i NEC Nijmegen zakończył się remisem 2-2. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2-1, jednak w drugiej połowie goście zdołali wyrównać. Spotkanie odbyło się na Stadionie Feijenoord w ramach 17. kolejki Eredivisie, 14 stycznia 2024 roku o godzinie 15:45.

Mecz piłki nożnej: Feyenoord kontra NEC Nijmegen

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Feyenoord i NEC Nijmegen zakończył się remisem 2-2. Spotkanie odbyło się na stadionie Feijenoord w ramach 17. kolejki Eredivisie. Sędzią głównym był Sander van der Eijk z Holandii.

Pierwsza połowa meczu była pełna emocji. Jetro Willems otworzył wynik dla gospodarzy w 17. minucie, a po jednymastkowym podaniu od Calvina Stengsa, Sebastian Giménez podwyższył prowadzenie na 2-0 w 28. minucie. Jednak przed przerwą, NEC Nijmegen zdołało zdobyć gola, kiedy w 45. minucie Dirk Proper wykorzystał asystę od Keitę Ogawy, zmieniając wynik na 2-1 na korzyść gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się dynamicznie, a już w 53. minucie Martin Mattsson zdobył bramkę dla NEC Nijmegen, wyrównując wynik na 2-2. Mecz był pełen walki, z dużą ilością groźnych sytuacji pod bramkami obu drużyn, ale ostatecznie żadna z nich nie zdołała zdobyć kolejnej bramki, co przypieczętowało wynik remisem.

Gra obu drużyn była intensywna, co zaowocowało żółtymi kartkami dla kilku zawodników. W drużynie gospodarzy kartki obejrzał Quinten Timber w 27. minucie oraz Mats Wieffer w 75. minucie. Z kolei w drużynie gości, Bart van Rooij został ukarany żółtą kartką w 24. minucie, a Calvin Verdonk w 90. minucie.

Warto zaznaczyć, że żadna z drużyn nie otrzymała czerwonych kartek. Po meczu, obie drużyny mają przed sobą kolejne trudne spotkania, a Feyenoord zmierzy się kolejno z Vitesse, Twente oraz AZ Alkmaar, a NEC Nijmegen z GO Ahead Eagles i ponownie z Twente i GO Ahead Eagles.