Mecz PEC Zwolle - NEC Nijmegen zakończony wynikiem 1-3

W ostatnim spotkaniu 15. kolejki Eredivisie drużyna PEC Zwolle podejmowała NEC Nijmegen na własnym stadionie MAC³PARK Stadion. Mecz zakończył się zwycięstwem gości, którzy pokonali gospodarzy 3-1. Wynik na przerwę wynosił 0-1 na korzyść drużyny NEC Nijmegen.

Relacja z meczu PEC Zwolle - NEC Nijmegen

W sobotni wieczór na MAC³PARK Stadion w Zwolle odbyło się starcie dwóch drużyn Eredivisie - PEC Zwolle i NEC Nijmegen. Gospodarze przegrali ten mecz z wynikiem 1-3, a emocje sięgały zenitu w trakcie całego spotkania.

W pierwszej połowie to goście wyszli na prowadzenie, kiedy to w 43. minucie E. Tavşan umieścił piłkę w bramce, zapewniając swojej drużynie prowadzenie 0-1. PEC Zwolle nie zdołało odpowiedzieć przed przerwą, a drużyny schodziły na przerwę z wynikiem 0-1.

Po wznowieniu gry to zespół NEC Nijmegen podwyższył prowadzenie, kiedy to w 46. minucie B. van Rooij zdobył bramkę po asyście M. Hoedemakers, ustalając wynik na 0-2. Gospodarze nie zamierzali jednak się poddawać i w 75. minucie Y. Namli zdobył bramkę, zmniejszając straty do 1-2. W końcówce meczu sytuacja uległa jednak zmianie, gdyż w 90. minucie Y. Baas zdobył bramkę, ustalając wynik meczu na 1-3 na korzyść drużyny gości.

Emocje sięgały zenitu podczas meczu, co zaowocowało żółtymi kartkami dla Davy'ego van den Berga z PEC Zwolle oraz dla zawodników drużyny gości. Nie odnotowano czerwonych kartek w trakcie tego spotkania.

Następne mecze dla PEC Zwolle to starcia z zespołami Ajax, Heerenveen oraz AZ Alkmaar, natomiast NEC Nijmegen zmierzy się z drużynami Fortuna Sittard, GVVV Veenendaal oraz Feyenoord.